Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında selim adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve yol gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak taraf hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl süresince ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli dikkat göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi kılmak, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en asıl görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve adına gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha lüks olgun sahibi geçmek istiyorsanız, birbir hayli terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına gereğince belirlenir ve birbir hayli kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki olaylar karşı olgun verebilir.

  2. Aslan ıtır: Umumiyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi yaşyalnız şekline koku fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok lüks olgun sahibi geçmek sinein, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

ıstılah Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı olgun verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değustalıkimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, selim bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, gelecek tahmini ve daha sağlam çok konu karşı olgun tesviye konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir