Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon düzlükında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde bellik tesisu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim bilimi bölümünde familya olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çdüzenışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı gün Türkiye’nin en kebir özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzlükında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı biriyi deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile müşterek öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir